Kategórie
Poradňa

Testovanie kozmetiky na zvieratách neschvaľujeme, a preto považujeme za samozrejmosť, že našu kozmetiku sme na zvieratách nikdy netestovali. Prírodu i zvieratá vnímame ako učiteľa a nositeľa veľkej múdrosti. Pretože na výrobu našej kozmetiky používame včelie produkty, vieme, čo všetko sa od včiel môžeme naučiť, a veľmi si ich vážime.

Testovanie na zvieratách je v Európe zakázané

Často nám píšete, že na obale krémov a ďalších kozmetických prípravkov nemáme uvedené, či bola kozmetika testovaná na zvieratách. A jedným dychom dodávate, že pokiaľ to tam nie je uvedené, na zvieratách byť zrejme testovaná mohla. Radi by sme vás touto cestou uistili, že našu kozmetiku na zvieratách netestujeme a nikdy v minulosti sme naše prípravky ani ich zložky na zvieratách netestovali.

Testovanie kozmetiky na zvieratách považujeme za kruté a neetické a sme si istí, že nie je nutné a je možné ho úplne nahradiť inými metódami. Preto sme veľmi radi, že od roku 2013 platí pre všetky štáty Európskej únie zákaz testovania všetkých kozmetických výrobkov aj ich prísad na zvieratách a tiež zákaz dovozu a predaja všetkej kozmetiky testovanej na zvieratách. Teší nás, že sa tento zložitý zákon podarilo celoplošne presadiť a že teraz žiadni výrobcovia kozmetiky v rámci EÚ nesmú na zvieratách testovať.

kosmetiku netestujeme na zvířatech

Výrobky nie je potrebné označovať ikonkami či štítkami

Z týchto legislatívnych dôvodov nepovažujeme za nutné označovať krabičky výrobkov alebo výrobky samotné ikonami či štítkami, ktoré znázorňujú, že nejde o produkt testovaný na zvieratách. Avšak to, že nevlastníme logo, ktoré by malo zaručiť, že na zvieratách netestujeme má aj trochu prozaickejší dôvod.

A tým je finančná nákladnosť spojená s jeho získaním. Pre našu malú firmu sa jedná o nezanedbateľné financie navyše, ktoré radšej investujeme do vývoja nových produktov. A zároveň sme veľmi radi, že sa naši zákazníci o testovaní výrobkov na zvieratách zaujímajú a aktívne sa pýtajú na náš postoj k nemu.

naše kosmetika není testována na zvířatech

Trocha histórie testovania kozmetiky na zvieratách v EÚ

Za zákaz testovania kozmetiky na zvieratách viedla dlhých 23 rokov boj Európska koalícia za ukončenie pokusov na zvieratách (ECEAE), ktorá nakoniec dosiahla svoje a zákaz testovania kozmetických výrobkov či ich zložiek na zvieratách nadobudol účinnosť. Táto organizácia bojovala za ochranu zvierat proti testovaniu od roku 1990 a snažila sa verejnosť informovať o všetkých zmierneniach zákonov či nedostatočnej ochrane zvierat. Okrem iného zozbierala 4 milióny podpisov pre zákaz testovania a odovzdala ich Európskej komisii.

V roku 2004 bol Európskou úniou schválený zákaz testovania hotových kozmetických produktov na zvieratách. V roku 2009 bolo zakázané testovanie kozmetických prísad a tiež predaj väčšiny na zvieratách testovaných kozmetických výrobkov. A konečným dňom pre testovanie je 11. marec 2013, kedy bol v rámci EÚ úplne zakázaný predaj aj dovoz všetkých kozmetických výrobkov, testovaných na zvieratách.

Sme skutočne radi, že existuje tak početná skupina ľudí, ktorým nie je ľahostajné, ako vznikajú produkty, ktoré používajú. K zvieratám máme pochopiteľne veľmi kladný vzťah aj my, pretože základné suroviny našej kozmetiky vychádzajú z včelích produktov aj toho, čo nás včely naučili o prírode.

 

Kalendár

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategórie