Kategórie
Tipy na darček

„Veď my všetko máme,“ odpovedá moja mamička tradične na otázku, čo by si priali na Vianoce. „A nerobte si starosti,“ pridáva sa babička, ktorá už vopred prichádza so zoznamom toho, čo ešte od minuloročných narodenín nerozbalila a nevyužila. Ak máte podobne skromných rodičov či starých rodičov, ale zároveň im chcete urobiť radosť a potešiť ich, máme pre vás veľa tipov na darčeky. Na Vianoce, narodeniny, sviatky, výročia, zlatú svadbu, odchod do dôchodku alebo napríklad len za to, že si k sebe v lete na týždeň vezmú vnúčatá a vy vďaka nim máte zase o starosť menej.

Darujte spoločne strávený čas

Zatiaľ čo v tridsiatich túžime po krásne vybavenej obývačke, bazéne pod oknami a materiálne darčeky sú pre nás príjemným spestrením domácnosti, vaši rodičia niekde okolo päťdesiatky, šesťdesiatky na hmotné statky už toľko nehľadia. Naopak sa často zbavujú nepotrebných zbytočností a človek by si skoro povedal, že si na internete prečítali niečo o minimalizme. S odstupom času totiž dobre vedia, čo je v živote skutočne dôležité a čo dáva zmysel. Najcennejším sa pre nich stáva čas, ktorý strávite s nimi. Práve preto je pre vašich rodičov často najcennejšia „iba“ návšteva.

Na oslavu sviatku môžete napríklad pozvať mamičku na posedenie s kávou a zákuskom, stavíme sa, že zabodujete. Ak chcete dopriať vašim rodičom spoločný príjemný zážitok, napríklad k výročiu svadby alebo inému jubileu, kúpte im lístky do divadla alebo na koncert niektorého z interpretov ich mladosti. Zaspomínajú na staré časy, dostanú sa von medzi rovesníkmi a prídu na iné myšlienky.

společný čas jako dárek pro rodiče

A ak im chcete naozaj urobiť radosť, vezmite ich niekam na spoločne strávený víkend. Aj kratučká dovolenka v neďalekom meste, kúpeľoch, horách alebo niekde, kde sa budú cítiť príjemne, bude pre vašich rodičov veľkým a vítaným spestrením.

V dnešnej dobe, ovplyvnenej situáciou spôsobenou koronavírusom to však s týmito tipmi nie je tak jednoduché. Stále ale platí, možno ešte viac ako predtým, že váš čas a vaša pozornosť je pre rodičov aj starých rodičov tým najcennejším. Radosť tak môžete urobiť napríklad tým, že im zariadite a vysvetlíte primerané možnosti online komunikácie, ktorá im umožní byť stále súčasťou vašich životov. Ako darček pre nich môžete natočiť veselé video s blahoželaním alebo pripraviť prezentáciu z podarených fotiek, poprípade usporiadať malú oslavu na diaľku. A až sa veci vrátia do starých koľají, môžete na tieto netradičné darčeky spoločne zaspomínať.

Možno si to v zhone vlastného života ani nevšimnete, ale keď prekročíte 20. rok života, máte za sebou 80 až 90 percent času, ktorý za celý život strávite so svojimi rodičmi. Aspoň to hovorí štatistika.

Tipy na darčeky k zlatej svadbe či narodeninám

Ak majú vaši rodičia vo svojom veku problémy s pohybom alebo im sú kultúrne aktivity cudzie a vášho otecka by do divadla nedostal nikto ani zamlada, nieto ešte na staré kolená, určite zvoľte niektorý z menej náročných, a napriek tomu príjemných variantov. K najobľúbenejším patria koláže z fotografií či celej fotoknihy. Môžu zahŕňať nielen ich vlastnú svadbu, fotografie z dovoleniek alebo výletov, ale aj fotografie detí, vnúčat alebo pravnúčat.

jak vybrat dárek pro rodiče

Ak už máte milé deti, ktoré udržia v ruke pastelky, vodovky alebo fixky, poproste ich o portrét deda s babičkou. Originálny obraz nechajte zarámovať a obdarujte ním svojich rodičov, uvidíte, že jedno oko nezostane suché.

Zatiaľ čo babičku určite potešia kvety, dedovia zase často ocenia darčekové koše s množstvom dobrôt. A ak chcete byť naozaj originálni, môžete svojim rodičom dopriať súkromný husľový koncert, prechádzku kočiarom ťahaným koňmi alebo poukaz na večeru v indickej či japonskej reštaurácii.

Darčeky a darčekové sady pre rodičov a starých rodičov

Obľúbeným riešením darčekov pre významné príležitosti bývajú darčekové sady – pri príležitosti odchodu do dôchodku, k narodeninám, k sviatkom, k výročiu svadby alebo na Vianoce. V našej ponuke nájdete ako darčekové sady s výborným alkoholom, tak darčekové sady mydiel aj prírodnú kozmetiku pre zrelú pleť.

Okrem darčekových sád môžete vyberať z našich produktov pleťovej alebo telovej kozmetiky pre ženy aj mužov, skvelé a obľúbené a účinné vlasové kozmetiky či liečivej kozmetiky.

Tiež u nás nájdete poctivé medoviny, výborné a blahodárne medové maškrty a množstvo iných darčekových inšpirácií. Poďme sa teraz pozrieť na pár najobľúbenejších darčekových sád, ktoré sú veľmi vhodné pre rodičov aj starých rodičov:

Pre lepší deň

Vánoční dárkové balíčky, Pro lepší den, pleva

Každý z nás sa potrebuje na chvíľku zastaviť, prestať chvátať a vychutnať si malé milé okamihy. A táto sada je plná úžasných maličkostí, ktoré prinesú veľkú radosť. Ponúkne vašim najbližším chvíľky relaxu v horúcej vani plnej medovej peny do kúpeľa za svitu voňavej sviečky zo včelieho vosku. Pokojný večer alebo veselé chvíľky s priateľmi a rodinou nad pohárom lahodnej čierno ríbezľovej medoviny z limitovanej edície. Aj všedné dni potom budú pre obdarovanú osobu rovnako milé ako tie sviatočné.

Krásnu drevenú škatuľu sme vybrali zámerne, nielen preto, že dobre vyzerá a ide pekne recyklovať. V skutočnosti okrem krabice darujete aj spoločne strávený čas a peknú spomienku. Obdarovaný ju totiž môže rovno použiť na stavbu hmyzieho hotela, čo je podľa našej skúsenosti veľmi obľúbená aktivita, do ktorej sa môže ľahko zapojiť celá rodina. A nakoniec sa bude radovať aj hmyz, ktorý v hmyzom hoteli na jar nájde pokojné útočisko.

Pozrieť na sadu

Medový balíček pre radosť

Vánoční dárkové balíčky, Medový balíček pro radost, pleva

Sadou Medový balíček pre radosť potešíte všetkých, ktorí si dokážu vychutnať aj “obyčajné” chvíle v živote a tiež všetkých milovníkov medu. Kľudné večerné posedenie pri svite voňavej sviečky zo včelieho vosku a ochutnávanie lahodnej Potštejnskej medoviny. Sladké ráno s výborným českým medom. Nadýchaný domáci medový perníček na zahryznutie, keď príde chuť. Tento balíček urobí radosť hneď niekoľkokrát!

Medový balíček sa výborne hodí napríklad k príležitostiam ako je odchod do dôchodku, sviatok alebo „len“ poďakovanie za stráženie vašich ratolestí počas leta alebo vašej služobnej cesty. Sme presvedčení o tom, že musí potešiť každého obdarovaného.

Pozrieť na sadu

Vnútorné pohladenie pre dvoch

Vánoční dárkové kazety, Vnitřní pohlazení pro dva, pleva

Darčeková sada Vnútorné pohladenie pre dvoch vyvracia zažitú a úplne nesprávnu myšlienku, že darčekové sady sú vhodné predovšetkým pre ženy. Darčeková kazeta s výbornými medovinami zaručene poteší predovšetkým oteckov a deduškov.

Obsahuje pestrý výber našich lahodných medovín – medovinu zo slnečnicového medu, z agátového medu a z lesného medu. A dva keramické poháriky z chránenej dielne Kopeček, ktoré priam lákajú na degustáciu. Mamičku poteší, že nejde o tvrdý alkohol a voňavú sladkú medovinu si tiež rada naleje. A otcovia budú žiariť oči už po prvom dúšku.

Pozrieť na sadu

Degustácia – zážitok pre celú rodinu

Táto ochutnávacia sada je to pravé medové pre všetkých milovníkov medov a zaujímavých chutí. V sade nájdu 10 medíkov s prímesami z našej ponuky podľa aktuálnych skladových zásob (materská kašička, propolis, kvetový peľ, guarana, rakytník, ženšen, schizandra, pohyb, kakaové bôby alebo zázvor). Otvorenie každého pohára bude nový zážitok. Medy s prímesou sú výborné nielen pre potešenie chuťových pohárikov, ale aj pre svoje účinky.

Do sady sme pridali balíček osivo medonosných trvaliek nielen pre radosť a potechu očí, ale aj ako malý recipročný darček pre včielky. Stačí zasiať do kvetináča na balkóne, na záhon v záhrade, alebo napríklad len do kvetináča. Osivo pochádza od kvalitnej českej firmy Planta Naturalis, máme s ním dlhoročné skvelé skúsenosti.

Pozrieť na sadu

Krabička prvej pomoci

Vánoční dárkové balíčky, Krabička první pomoci, pleva

Praktická darčeková sada plná pomocníkov rovno zo včelieho úľa! Účinná propolisová masť s regeneračným účinkom zahojí, masť sa včelím jedom uľaví od boľavých kĺbov, propolisová tinktúra si vďaka obsahu antimikrobiálnych látok poradí s radom kožných problémov a boliestok, tradičná potštejnská medovina nedá šancu zlej nálade a Lúka v ako prvá pomoc pre hladný hmyz.

Pozrieť na sadu

Energia pre každý deň

Vánoční dárkové balíčky, Energie pro každý den, pleva

Príroda je nezdolná, dokáže sa so všetkým pobiť. Môže nám byť nielen veľkou inšpiráciou a učiteľkou, ale dokážeme z nej tiež načerpať množstvo energie a životnej sily. S touto sadou ju môžete nadeliť aj svojim blízkym. Hodí sa v sychravých jesenných dňoch, na sviatočný reštart organizmu po Vianociach, alebo na jarnú únavu. Vyvážený organizmus a silná imunita sú obzvlášť v súčasnej dobe neoceniteľné. Darujte svojim blízkym prírodnú kúru, ktorá im dodá energiu a harmonizuje telo aj dušu.

Darčeková sada obsahuje aj malý balíček s osivom medonosných trvaliek, ktorý môže obdarovaný recipročne zasiať včielkam. Do kvetináča na balkóne. Na záhon v záhrade. Alebo treba len do kvetináča. Výsledkom bude malý kúsok kvitnúcej lúky, ktorá poteší ako včielky, tak pestovateľov.

Pozrieť na sadu

 

Veríme, že ste si vybrali. A ak treba ešte váhate alebo hľadáte to pravé orechové, pozrite sa na kompletný prehľad našich darčekových sád.

 

pozrieť všetky darčekové sady

 

článok preložený z pôvodného článku na www.pleva.cz

Kalendár

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Kategórie